1. در صورتی که برای اولین بار از این سایت بازدید میکنید, لازم است تا راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها و ...عضو شده و در سایت ثبت نام کنید.با کلیک بر روی ثبت نام در مدت کوتاهی عضو سایت شده و از مطالب و امکانات سایت بهره مند شوید.
 2. هر گونه بحث سیاسی و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد و به شدت برخورد می شود.
 3. در صورت شکایت از مدیران و ناظران انجمن با کاربر farbod در ارتباط باشید.

رهايی كودک 5 ساله از دست آدم ربایان

شروع موضوع توسط banooyekhasteh ‏12/1/16 در انجمن اخبار حوادث

 1. banooyekhasteh

  banooyekhasteh کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏4/1/16
  ارسال ها:
  246
  تشکر شده:
  332
  امتیاز دستاورد:
  63
  جنسیت:
  زن
  محل سکونت:
  Iran
  روزنامه اعتماد: يك نوزاد ٩ماهه در شميران تهران و يك پسربچه پنج‌ساله از دست آدم‌ربايان نجات يافتند. آدم‌رباياني كه ١٠ روز پيش اقدام به ربودن صدرا سلطاني نژاد كرده بودند با اقدام به موقع پليس در ساعت دو بامدادروز دوشنبه دستگير شدند.

  فرمانده انتظامي جيرفت با اشاره به ربوده شدن كودك پنج‌ساله جيرفتي از مقابل منزلش گفت: آدم‌ربايان ۱۰ روز پيش اقدام به ربودن صدرا سلطاني‌نژاد كردند. در اين خصوص سركرده باند آدم‌ربايي و ۱۲ نفر از اعضاي آن دستگير شدند. وي با اشاره به اينكه سه نفر از متهمان دستگير‌شده زن بودند، گفت: براي بررسي بيشتر متهمان تحويل مقامات قضايي شده‌اند.

  به محض اطلاع پليس اقدامات اطلاعاتي در اين خصوص آغاز شد و با به‌كارگيري چند تيم از پليس تخصصي موفق به دستيابي به چند رابط باند آدم‌ربايي شديم. سرهنگ سعيدي با اشاره به اينكه آدم‌ربايان كودك ربوده‌شده را به يكي از شهرستان‌هاي مجاور انتقال داده بودند و هدف آنها اخاذي از خانواده كودك بود يادآور شد: كودك ربوده شده در سلامت كامل بوده و به آغوش خانواده خود بازگشته است. همچنين در پرونده ديگري نوزادي ٩ ماهه در منطقه شميران نو با دستگيري رباينده و تحويل نوزاد به مادرش پايان يافت.

  همچنين روز ٢٩ آذرماه زني با مراجعه به دادسرا در مقابل قاضي سهرابي از ربودن فرزندش توسط زني خبر داد كه مدت ١٠ سال با وي سابقه دوستي داشته و بر اساس اعتماد نوزاد خود را به وي سپرده است. اين زن در مقابل بازپرس گفت: سه ماه پيش دوستم نوزاد ٩ ماهه مرا ربود و در ابتدا از من پنج ميليون ريال وجه طلب كرد تا نوزاد مرا بازپس دهد و من اين مبلغ را از طريق خودپرداز به وي انتقال دادم ولي وي فرزند مرا به من بازنگرداند.

  اين زن بارديگر رقم هشت ميليون ريال را از من طلب كرد و من كه مي‌دانستم اين‌بار نيز با پرداخت وجه فرزند خود را بازپس نخواهم گرفت، به كلانتري ١٣٦ فرجام مراجعه و طرح شكايت كردم. در تحقيقات از اين پرونده مشخص شد كه مردي به عنوان واسطه ميان اين دو زن ارتباط برقرار مي‌كند كه توسط پليس دستگير شد و از جاي سارق نوزاد ابراز بي‌اطلاعي كرد و گفت فقط مي‌توانم با وي تماس بگيرم. پليس با وجود تماس‌هاي مكرر مرد بازداشت‌شده موفق به دستگيري سارق نوزاد نشد و وي را بازداشت كرد تا تحقيقات ادامه يابد. تحقيقات پليس ادامه يافت تا اينكه پليس آگاهي موفق شد اين زن را دستگير كند و كودك را تحويل مادر وي دهد.