1. در صورتی که برای اولین بار از این سایت بازدید میکنید, لازم است تا راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها و ...عضو شده و در سایت ثبت نام کنید.با کلیک بر روی ثبت نام در مدت کوتاهی عضو سایت شده و از مطالب و امکانات سایت بهره مند شوید.
  2. هر گونه بحث سیاسی و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد و به شدت برخورد می شود.
  3. در صورت شکایت از مدیران و ناظران انجمن با کاربر farbod در ارتباط باشید.

7 کشور برای تنها سفر کردن

شروع موضوع توسط NextHoliday ‏30/4/18 در انجمن ایران گردی و جهان گردی

1. NextHoliday

NextHoliday کاربر تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    3
    شغل:
    مارکتینگ
    وب سایت:
    سفر در غالب تورها و برنامه‌های گردشگری لطف و مزایای زیادی دارد. اما گردشگران حرفه‌ای، به ویژه گردشگران کوله پشتی (بک پکرها) و کسانی که به دنبال ماجراجویی و هیجان بیشتر هستند سفر به تنهایی را ترجیح می‌دهند. در ادامه با تجربه یکی از این گردشگران در هفت کشور مناسب برای گردشگری تک نفره آشنا خواهیم شد.

من تنها سفر کردن را به هرکسی توصیه می‌کنم؛ دو سال از عمرم را به این‌کار گذراندم. اما اینکه تنها سفر کنید به این معنا نیست که همیشه تنها خواهید بود. در اقامتگاه‌ها و گردشگاه‌ها با دیگران آشنا خواهید شد و اگر نشدید، کافی است به یک تور بپیوندید، خیلی زود دوستانی پیدا خواهید کرد. به تجربه من، برخی جاها برای ملاقات با دیگر مسافران مناسب‌تر است، جاهایی که به شما احساس امنیت و اعتماد به نفس می‌دهند. اعتماد به اینکه توانایی تنها سفر کردن را دارید.

من کشورهای زیادی را به تنهایی سیاحت کردم و در ادامه هفت کشور برتر برای به تنهایی سفر کردن را به شما معرفی خواهم کرد، جاهایی که در کمال آرامش و امنیت می‌توانید در جستجوی دوستان تازه باشید.

اسپانیا
    اگر بخواهم تنهایی به اسپانیا سفر کنم، پیش از رفتن، حداقل دو هفته‌ای را صرف یادگیری کمی اسپانیایی خواهم کرد. مردم اسپانیا به خوش مشربی و پرحرفی معروف هستند و اگر بتوانید با آنها به زبان بومی‌ صحبت کنید، خیلی آسان‌تر دوست پیدا خواهید کرد.

کارهای بسیار زیادی برای یک مسافر تنها در اسپانیا وجود دارد، شهرها و مناطق متنوعی در سرتاسر کشور وجود دارند. فقط در شهرهای بزرگ مراقب کیف پول خود باشید.

تانزانیا
    نکته محبوب من در سفر به صورت تنهایی به تانزانیا فرصت شناختن مردمان دیگر به دور از فشارهای شهرنشینی یا اینترنت است. من از زانزیبار شروع کردم. با محلی‌ها آشنا شدم، با دوستان تازه‌ام از هتل بیرون می‌رفتم. چند روز بعد به یک تور سافاری پیوستم، شانسی برای یافتن دوستانی با ذهن و سلیقه‌ای سفردوست.

در گشت وگذار در دشت انگورونگورو ، در صندلی عقب لند روور، دوربین به دست، در جستجوی حیوانات بودیم، همین جستجوی مشترک زمینه آشنایی و دوستی ما شد. شب در چادر خوابیدیم و تنها همدیگر را برای سرگرمی و تفریح داشتیم، پس ناگزیر بودیم برای شناخت بیشتر همدیگر به روش قدیمی متوسل شویم و با هم حرف بزنیم.

هیجان و همراهی در سافاری روشی فوق‌العاده برای شناخت دوستان مسافر دیگر است. در اینجا زیاد "تنها" سفر نخواهید کرد.

فیلیپین
    شاید فیلیپین میهمان‌نوازترین کشوری باشد که تا به حال دیده‌ام. انگلیسی یکی از زبان‌های رسمی فیلیپین است، که دوستی با محلی‌ها را ساده‌تر می‌کند. یک کشور فوق‌العاده برای سفر تک نفره.

با 7017 جزیره، گشت و گذار و دیدن جاذبههای گردشگری در فیلیپین خیلی هم ساده نیست، اما مسافرت با قایق‌ها و هواپیماها می‌تواند بخشی از لطف سفر باشد. یکی از راه‌های دوست پیدا کردن گشتن به دنبال کس دیگری در طول مسیر است که به نظر تنها می‌آید. احتمالا خیلی زود کسی را می‌یابید که دوست دارد با شما وارد مکالمه شود.

سیارگو و بوراکای مکان‌های عالی برای ملاقات دیگر بک‌پکرها هستند در حالیکه شهرهای ساکت‌تر مانند بوهول و کورون فرصت‌های جالبی برای شناختن فیلیپینی‌ها هستند.

تایلند، ویتنام، کمبوج و لائوس
    بله، این چهار همسایه‌ را می‌شناسم. برای تنها سفر کردن بهتر از جاده هندوچین جاده‌ای نیست. اگر این مسیر را انتخاب کردید، باید تمام کشورهایی که در مسیر هستند را ببینید. این یکی از بهترین مسیرها برای بک پکر‌های تازه‌کار و سفر اولی است، زیرا محلی‌ها به مسافران خو گرفته‌اند و به علاوه مسافران متعددی در راه هستند که می‌توانید با آن‌ها دوست شوید.

سفر با تور تایلند، ویتنام، کامبوج و لائوس بسیار راحت است. اگر از تنها مسافرت کردن مضطرب هستید، این چهارقلوی میهمان‌نواز با غذاهای عالی، اماکن مذهبی، تجربه‌های جذاب و سفر راحت، آغاز خوبی برای دور شدن از دنیای درس و دانشگاه هستند.

ژاپن
    اگر از من بپرسند که کشور محبوبم کجاست، بدون تردید می‌گویم ژاپن.

ژاپن کشور بسیار متنوعی است من هم به فستیوال برفی ساپورو رفته‌ام و هم فستیوال یخ اوتارو، دو هفته وقتم را صرف گشت و گذار در توکیو کردم، به ملاقات دختران گیشا در کیوتو رفتم، روبات‌ها و کشتی‌های فضایی را دیدم. در طول مسیرم به سمت شمال، اسکی و حمام‌های آب گرم، به چند شهر با شهرت کمتر نیز سر زدم.

در طول مسافرتم در ژاپن، افراد زیادی را ملاقات نکردم، البته خود من هم در آن دوره زیاد به دنبال پیدا کردن دوست نبودم. خوشحال بودم که به تنهایی سفر می‌کنم و هر روز همانقدر که می‌خواهم و با احساس آرامش کامل ژاپن را سیاحت می‌کنم. دقیقا کاری که دلم می‌خواست انجام دهم.

ایالات متحده آمریکا
    اوایل امسال، تصمیم گرفتم یک سفر تک نفره سه ماهه به مرکز ایالات متحده آمریکا، از تگزاس به لوئیزیانا، به آلاباما، تنسی، ایلی‌نویز و در نهایت مینه‌سوتا داشته باشم. این کار با اتوبوس‌های شرکت‌های گری‌هاند، مگاباس و آمتراک بسیار راحت بود.

ایالات متحده آمریکا پر از اقامتگاه‌های کوچک ولی جذاب است. من در برخی از بهترین اقامتگاه هایی که تا به حال تجربه کرده بودم ساکن شدم و با آدم‌هایی بسیار خوش مشرب معاشرت کردم. به علاوه کارهای زیادی هست که در ایالات متحده می‌توان انجام داد. هر ایالتی ویژگی‌های خودش را دارد و می‌توان به راحتی برنامه سفر را عوض کرد و گزینه‌ای مطلوب برای یک سفر برنامه‌ریزی نشده است.

نیوزلند
    در نیوزلند مناطق مختلفی وجود دارند که در آنها جمعیت گوسفندها از انسان‌ها بیشتر است و شاید همین موضوع دلیل آرامش حاکم بر این کشور باشد.

من با یک اتوبوس کیوی اکسپرینس از آکلند عازم تائوپو شدم و در طول مسیر تفریح خوبی داشتم. از بازدید هابیتون (دهکده هابیت ها در مجموعه ارباب حلقه ها) گرفته تا حمام آب داغ و اسکای دایوینگ در تائوپو.

راه‌های زیادی برای سفر تک نفره به نیوزلند وجود دارد. این کشور بستر مناسبی برای مسافران فراهم کرده است. اقامتگاه‌های فراوان، گزینه‌های حمل و نقل متعدد و تعداد زیاد بک‌پکرها. اما نیوزلند کمی گران به نظر می‌رسد، به ویژه اگر تازه از تجربه گردش در جنوب شرق آسیا بازگشته باشید. اگر به جنوب رفتید، حتماً از یک یخچال طبیعی صعود کنید و اگر هوس بانجی جامپینگ دارید، جای درستی آمده‌اید.

mahya... و shbgem از این پست تشکر کرده اند.
  2. shbgem

shbgem کاربر تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    3
    وب سایت:
    با توکیو موافقم منم خیلی از ژاپن خوشم میاد ... از جاهایی که سفر کردید عکس های بیشتری بذارید چون خیلی آدم امید وار و البته وسوسه میشه برای سفر تکی به مناطق مختلف دنیا

mahya... و Aftbgard∞n از این پست تشکر کرده اند.
بارگذاری...