1. در صورتی که برای اولین بار از این سایت بازدید میکنید, لازم است تا راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها و ...عضو شده و در سایت ثبت نام کنید.با کلیک بر روی ثبت نام در مدت کوتاهی عضو سایت شده و از مطالب و امکانات سایت بهره مند شوید.
  2. هر گونه بحث سیاسی و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد و به شدت برخورد می شود.
  3. در صورت شکایت از مدیران و ناظران انجمن با کاربر farbod در ارتباط باشید.

همه نظر بدین ... ستایش قریشی

شروع موضوع توسط مرتضی. ‏19/4/16 در انجمن گفته گوی ازاد

1. مرتضی.

مرتضی. کاربر فعال

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    خوردن غم ایران
    خواهش میکنم تا آخر بخونین
    در مورد ستایش قریشی باید بگم
    لعنت به کسی که از این ماجرا ناراحت نشه . ما همگی آدمیم و دوست نداریم هیچوقت همچین چیزایی ببینیم و قطعا اون پسر 17 ساله باید اعدام بشه ولی
    اونموقع که 6 تا افغانی به یه دختر جوون ایرانی تجاوز کردند چرا هیشکی صداش در نیومد . چرا رسانه ای نشد یا بازم تو ورامین ن چندتا افغانی به دوتا پسر بچه خردساللو تجاوز کردند کسی صداش در نیومد اما این اتفاق برای یه افغانی افتاد همه شدیم قاضی مثل ماجرای شیخ نمر که عربستان هم وطن های خودمونو کشت صدامون در نیومد اما وقتی شیخ نمرو کشت ایرانی ها به سفارت عربستان حمله کردند و دردسر شد واسه ایران
    ما ایرانی ها چرا بیشتر از هموطنامون به دیگران اهمیت میدیدم
    نظر شما چیه ؟

sama0، Lonely lovely، * فرزانه * و 8 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. banoo_hana

banoo_hana کاربر خودمونی

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    ......
    دقیقا باید بگم داخل یکی از شهرستانای استان فارس
    به یه دختر که بعد از دعای ندبه به پیاده روی رفته بوده تجاوز شده وتمام جواهرات وپولی که همراه دختر بوده رو برداشته بودن وبا چاقو شکمش رو پاره کرده بودن
    آیا کسی فهمید ؟؟؟؟
    و کسانی که به این دختر تجاوز کردن دو پسر افغانی بودن
    واقعا متاسفام
    ما داریم به کجا میریم؟؟؟؟؟؟
    به گفتی مرتضی جان چرا ما به هموطنان خودمو توجه نمیکنیم به فکر اونا نیستم در عوض به فکر بقیه هستیم؟؟؟

sama0، Lonely lovely، ŜǾหΪส و 6 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. Zahra73

Zahra73 برترین کاربر ماه

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    انکولوژیست
    وب سایت:
    الان شماها ناراحتید از اینکه ماجرای قتل یه دختر افغانی 6 ساله رسانه ای شده ....؟!!
    ولی ماجراهایی که تو کشور خودمو رخ میدن رسانه ای نمیشن...؟؟؟
    و این نشون دهنده ی اینه که ما بیشتر از خودمون به اونا اهمیت می دیم......؟!!
    خب مشخصه که این قتل بخاطر این رسانه ای شده که این دختر.... ایرانی نیستش...
    و اینکه ... سن اون دختر خیلی کم بوده... واین باعث میشه که این ماجرا خیلی دردناک تر به نظر برسه...
    درسته ... بعضی اوقات ایرانی ها کم کاری می کنن ...موافقم...
    ولی این نشون دهنده ی این نیست که ما به خارجی ها بیشتر از خودمون اهمیت می دیم!!!
    والا یه قتل رسانه ای شده!!!! ما چیکار کردیم برای اونا که انقد به خودمون می بالیم و مغرور شدیم...که ایران فلان کارو واسه این کرد... فلان کارو واسه اون کرد!!!
    یکم واقع بینانه تر برخورد کنیم بهتره..
    و اگه اینجور مسائل رو کش بدیم..فقط به ضرر خودمون و کشورمونه...!
    همین مسائل که کش میدیم یهو گنده میشن و اختشاش میشه...
    نمیدونم ما ایرانی ها با این حرفا میخوایم به کجا برسیم...
    فقط بلدیم از کشور خودمون انتقاد کنیم و عیبشو ببینیم... و عیبشو بزرگ کنیم.... و مسائل رو بزرگتر!!
    اونم واسه خاطر چیزای هیچ و پوچ....
    عوض این حرفا...
    بشینیم از کشورمون تعریف کنیم ... که کل مردم جهان طرز فکرشون در مورد ایران بد نباشه....که هست!!
    یاعلی.

آوینا، ƤƛƬƦƠƝƠ، ŜǾหΪส و 8 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. mohamad.ehsan

mohamad.ehsan کاربر خودمونی

امتیاز دستاورد:
    113
    وب سایت:
    من احساس میکنم علت این ماجرا اینه که سران مملکتی ما هدف اصلی رو فراموش کردن . اونا به جای این که به فکر درد مردم باشن به فکر کل کل کردن با آمریکا و دار و دسته ش هستن

* فرزانه *، cheerful smiles، مرتضی. و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. Goll Pesar

Goll Pesar کاربر فعال

امتیاز دستاورد:
    113
    اصن نباید انقد به افغانیا میدون داد ک اینطوری بشه....هر چی میکشیم از افغانیاس..چ توی نا امنی مرزامون چ توی نا امنی کشورمون.

مرتضی.، N@M و banoo_hana از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. Goll Pesar

Goll Pesar کاربر فعال

امتیاز دستاورد:
    113
    توی ماجرای مرز سراوان.توی ماجرای مرز میل 78 افغانستان تروریستا از افغان نفوذ کردن و سه چهار تا ارتشیو کشتن....به بدترین نحو ک خودم فیلم کشتنشونو دیدم.سه تا سر باز توی کابین ماشین رگبار بسته شدن دوتا کادر هم توی صندلیای عقب ماشین به گلول بسته شدن...اینا ب کنار اما باید خدارو شکر کنیم از وقتی سپاه اومده توی کار نذاشته حتی یه جنایت تو مرز رخ بده...اگه کشورو فقط به دست سپاه بدن امنیت کاملا برقرار میشه...

مرتضی.، saeedd، شایلین و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. N@M

N@M کاربر فعال

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    STUDENT
    آقایونی که حکومت تو دستشونه فقط به فکره بچه های فلسطینی و افغانی و عربین ! به اونا غذا و پوشاک و لوازم درسی و همه چی میدن ...
    ولی دلشون نمیاد به یه بچه که وسط چاهار راه گل میفروشه کمک کنن... ایران یه روزی ایران بود...

Lonely lovely، مرتضی.، banoo_hana و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  8. Goll Pesar

Goll Pesar کاربر فعال

امتیاز دستاورد:
    113
    صحیح چیزایی ک اونا دارن ما نداریما...بنظرم بیشتر ازین وارد سیاست نشیم ک اخراج نشیم....

مرتضی. و N@M از این پست تشکر کرده اند.
  9. N@M

N@M کاربر فعال

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    STUDENT
    دقیقا........:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

مرتضی. و Goll Pesar از این پست تشکر کرده اند.
  10. Zahra73

Zahra73 برترین کاربر ماه

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    انکولوژیست
    وب سایت:
    فکر کنید شما افغانی هستید..
    و توی یه کشور جنگ زده و با کم ترین امکانات و بدترین وضعیت معاش ، تحصیل و غیره... زندگی می کنید..
    اگه شما جای افغانی ها بودید بازم دلتون میخواست با شما به بدترین شکل رفتار بشه یا انتظار داشتین حداقل به عنوان یه مسلمان در خور یه انسان با شما رفتار بشه...
    مطمئن باشین اگه وضع امنیت کشورشون خوب بود هرگز به کشور دیگه ای مهاجرت نمی کردن...!
    آیا نه اینکه لازمه ی باقی موندن و استمرار یه نعمت شکرگزاری از اون نعمته..
    پس به پاس نعمت امنیت و آسایشی که داریم باید از اتباع کشورهای جنگ زده و محروم با آغوش گرم استقبال کنیم...تا این نعمت بزرگ از ما سلب نشه..
    عزیزان...خواهش می کنم واقع بین باشین!
    امنیت بزرگ ترین نعمته...و بدون امنیت نه سلامتی اهمیت داره نه ثروت...و نه امکانات!
    وقتی تو قلب بروکسل و پاریس با این همه ادعای امنیتی که دارن عملیات تروریستی انجام میشه ولی شما در ایران با اینکه کشورهای همسایتون با بحران تروریست مواجه هستن شاهد بالاترین میزان امنیت قرار دارید...خدارو شکر کنید!
    سوریه که قبل از بحران شبیه ترین کشور آسیایی کشورهای اروپایی بود و با اینکه اکثریت سنی بودن رو به این وضع انداختن...
    ببینید اگه دستشون به شماها که شیعه هستید برسه چیکار می کنن...!!
    پشت کشور باشید و انقد منفی گرا نباشید...
    بهانه دست دشمن ندید... به خدا همه چی زیر سایه ی امنیت قرار داره...
    درسته که شاهد بعضی نمک خوردنا و نمکدون شکستن های بعضی از افغانی ها هستیم ولی باید قبول کرد که در هر جامعه ای بد و خوب وجود داره ..
    و کار بد یه عده ای رو به پای همه ی اونا نزاریم...
    یکی از دوستان هم گفتن که ایران فقط به فکر بچه های فلسطین و افغانه .. و بهترین امکانات رو در اختیار اونا قرار میده....!!!!
    من واقعا متعجبم ....! ایران آیا انقد امکانات در اختیار اونا میزاره.......؟؟!! همه چی به اونا میده؟؟
    صد درصد نه...پس اگه انقد که شما می گید امکانات به اونا میده پس الان باید تو بهترین وضع قرار داشتن!
    اون بیچاره های فلسطینی دیگه هیچی ندارن....هیچی..نمی تونین الان تصور کنید اونا در غم از دست دادن عزیزانشون توی چه حالین....نه... انگار ما ایرانیا نمی تونیم درک کنیم..
    کمک مالی....؟؟
    بر فرض که کمک مالی می کنیم..... اونم زیـاد.... همه چی.... (به قول شماها)
    هیچ چیزی از درد اونا کم نمی کنه..
    و ما چشم دوختیم به همین یه ذره کمک....!!! و می گیم نه!! نباید به اونا بدن!! مگه اونا کین.....؟!!!
    و در آخر هیچی نمی تونم بگم...جز به گذاشتن این آیه :
    اگر گروهى(مؤمنان مهاجر) به خاطر حفظ دين و آئين شان از شما يارى طلب كنند، بر شما لازم است كه به يارى آنان بشتابيد.... سوره ی انفال...
    حتی خدا هم گفته!!
    و این حدیث مشهور:هرکس بشنود صداي مسلماني را که فرياد مي کند: مسلمانان به فريادم برسيد و او کمک نکند, ديگر مسلمان نيست...
    دیگه با این آیه ی قرآنی و حدیث چیزی واسه گفتن نمی مونه...
    موفق باشید.

кїѦ16، ƤƛƬƦƠƝƠ، Hedieh و 6 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  11. _.Fateme._

_.Fateme._ مدیر بخش عضو کادر مدیریت

امتیاز دستاورد:
    113
    ب نظرم زهرا جان خیلی خیلی قشنگ و کامل همه چی رو گفت.......
    هر کشوری خوب وبد داره....شمانمیتونید بگید همه افغان ها بدن همه ایرانی ها خوب...قبول اینک ب خیلی از دردای جامعه خودمون رسیدگی نمیشه واقعا جای تاسف داره....ولی این دلیل نمیشه ک ب درد بقیه هم رسیدگی نکنیم....امنیت....واژه ای ک بیشتر از نیمی از مردم جهان در حسرتشن....حتی مردمی ک توی هرزمینه ای ادعا برتری دارن.....ولی متاسفانه مردم ما بااینک این همه امنیت دارن نسبت ب خیلی جاها قدرشو نمیدونن....فک میکنین چرااین امنیت رو داریم؟؟!!نیمیش ب خاطر همون کمک هاییه ک ما ب فلسطین و.... میکنیم ومردم ما فک میکنن هدر دادن پول و....اما درمورد این حرف ک فک میکنین افغان ها در کشور ما خیلی امکانات دارن....باید بگم بنده خودم ب شخصه با چشمای خودم دیدم...ن تنها امکانات بیشترندارن بلکه روهر حرکت ورفتارشون حساسیت بیشتری نشون داده میشه....فقط کافیه ی اشتباه کوچیک انجام بدن...اونوقت برخوردی ب مراتب بدتر از برخوردبا ی ایرانی باهاشون میشه.....در مورد این دختر....چیزی ک واقعا دل رومیسوزوند اول سن خیلی کمش بود دوم وحشتناک بودن عملش....چقدر خوب بود ک قبل از قضاوت کردن بیشتر تامل کنیم....

Hedieh و شایلین از این پست تشکر کرده اند.
  12. _.Fateme._

امتیاز دستاورد:
    113
    ب نظرم زهرا جان خیلی خیلی قشنگ و کامل همه چی رو گفت.......
    هر کشوری خوب وبد داره....شمانمیتونید بگید همه افغان ها بدن همه ایرانی ها خوب...قبول اینک ب خیلی از دردای جامعه خودمون رسیدگی نمیشه واقعا جای تاسف داره....ولی این دلیل نمیشه ک ب درد بقیه هم رسیدگی نکنیم....امنیت....واژه ای ک بیشتر از نیمی از مردم جهان در حسرتشن....حتی مردمی ک توی هرزمینه ای ادعا برتری دارن.....ولی متاسفانه مردم ما بااینک این همه امنیت دارن نسبت ب خیلی جاها قدرشو نمیدونن....فک میکنین چرااین امنیت رو داریم؟؟!!نیمیش ب خاطر همون کمک هاییه ک ما ب فلسطین و.... میکنیم ومردم ما فک میکنن هدر دادن پول و....اما درمورد این حرف ک فک میکنین افغان ها در کشور ما خیلی امکانات دارن....باید بگم بنده خودم ب شخصه با چشمای خودم دیدم...ن تنها امکانات بیشترندارن بلکه روهر حرکت ورفتارشون حساسیت بیشتری نشون داده میشه....فقط کافیه ی اشتباه کوچیک انجام بدن...اونوقت برخوردی ب مراتب بدتر از برخوردبا ی ایرانی باهاشون میشه.....در مورد این دختر....چیزی ک واقعا دل رومیسوزوند اول سن خیلی کمش بود دوم وحشتناک بودن عملش....چقدر خوب بود ک قبل از قضاوت کردن بیشتر تامل کنیم....

Hedieh و شایلین از این پست تشکر کرده اند.
  13. Goll Pesar

Goll Pesar کاربر فعال

امتیاز دستاورد:
    113
    ببخشید.کی پشت کشور نبود؟؟؟؟؟کی منفی گرا بود؟؟؟ماهم یکی مث شما.چرا خودتونو جدا میدونین از بقیه؟؟؟همون فلسظینیا هزار تا مجلس شراب خوری دارن.آره درسته هر جامعه ای خوب و بد داره اما چراغی که به خونه نیازه به مسجد حرامه....وقتی کشور خودمون کارتن خواب و بچه یتیمو بی سرپرست هست وقتی که اون بابای کارگر تو خرج جهیزیه دخترش میمونه چرا بدیم فلسطین؟؟؟حواست نیس که همه مث منو شما توی رفاه نیستنو دارا نیستن...خداشاهده به ولای علی نمیخوام ریا بشه ولی من رفتمو دیدم بچه هاییو ک تحت پوشش کمیته امدادن اما لباس میخرن هر یک سال....دیدم آدمایی که پدر زندانی و مادرشم تا بوق سگ داره کار میکنه..اینجور ک از حرفای شما میاد انگار ما کافریم دیگه...هیچکس بد کشورشو نمیخواد.بعدشم از بس آغوشمون گرم بوده برا افغانیا اوناهم پر رو شدن.توی جنگ هشت سالمون سوریه اومد کمک؟؟؟؟؟فلسطین چی؟؟؟لبنا؟لیبی و چاد؟؟؟کدوم اومد کمکون؟؟؟؟فقط ما از بحرین تونستیم کلاش بخریم....همینو همین..شمام میگی در آخر هیچی نمیتونم بگم جز گذاشتن آیه مبارکه....انگار شما تنها قرآن میخونی؟؟؟نماز میخونی؟؟؟با این حرفاتون به من یکی توهین کردین؟انگاری شما داری به حال ما تاسف میخور...بعدشم شما گفتی سوریه ای ها سنی ان اون بلارو سرشون اوردن...مسلمون ک شد شیعه و سنی نداره.چرا مبحث شیعه سنی باز میکنی شما؟؟؟؟اینارو با احترام گفتم تا ببینید شما تنها نماز خون و قرآن خون نیستین...ما هم بلدیم.

مرتضی. و banoo_hana از این پست تشکر کرده اند.
  14. Goll Pesar

Goll Pesar کاربر فعال

امتیاز دستاورد:
    113
    ببخشید امنیتی ک ما داریم همش مدیون شهدا و سپاه پاسدارانه.همین سپاه پاسداران همینطور ک اکثرا میدونیم دارم توی سوریه عراق فلسطین کار میکنه و نیروی مستشاری داره.یه بار مشهد بودم 10 تا شهید مدافع حرم آوردن که سه تاشون افغانی بودن بقیه جوونای سپاه زیر 25 سال...اینجا میشه از خدمات افغانیا تشکر هم کرد اما همونایی ک امنیت مارو تامین میکنن دارن توی سوریه و عراق امنیت میسازن

مرتضی. و _.Fateme._ از این پست تشکر کرده اند.
  15. شایلین

شایلین کاربر فعال

امتیاز دستاورد:
    113
    خیلی ببخشید نظر همه صحیح اما از خیلی اتفاقا بی خبر هستین
    چرا میگین برا تجاوز هیچ کار نکردن؟؟؟ چرا خیلی از حرفای دیگتون سطحی نگره؟؟؟؟
    مسلمون مسلمونه به ید به هم احترام بذاریم
    پس اتحاد بین مسلمونا چی میشه بااین بحثا؟؟؟؟؟
    اصلا اون کسی که میگه همش میگن فلسطین و لبنان و عرب و......... چی میدونه دلیل این رفتار رو؟؟؟؟ از پشت صحنه خبر دارین؟؟؟؟؟ من از همه چی باخبرم وخیلی از حرفا رو همینجا علنا تکذیب می کنم

مرتضی.، saeedd و _.Fateme._ از این ارسال تشکر کرده اند.
  16. شایلین

شایلین کاربر فعال

امتیاز دستاورد:
    113
    خدارو شکر کشومون از خیلی از کشورها امن تر
    میگید ناامنه؟؟؟؟ تجاوز میشه؟؟؟؟؟ میخواید درصد این ناامنی ها رو تو کشور های مختلف براتو بیارن تا اثبات بشه که تو چه کشوری زندگی می کنید؟؟؟؟
    همه جا هم خوب هست هم بد درسته این توجیح خوبی نیست چون باید تعداد بد ها تو کشور های اسلامی و مسلمونا باید به صفر برسه اما متاسفانه گاهی نمیشه!!!!
    این اتفاقا واقعا واقعا واقعا ناراحت کننده است اما بهتره ما هم بی منطق نباشیم

مرتضی.، saeedd، banoo_hana و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  17. _.Fateme._

امتیاز دستاورد:
    113
    دقیقا حرف منم همین بود.....فک میکنین اگ همین آدما نمیرفتن اونجاتابجنگن چی میشد؟؟اونوقت دورتادورمون میوفتاد دست دشمنامون میشد مسبب فشار...همین الانشم جنگ ماس...فقط تو خاک خودمون نیس....خودتون هم گفتید افغان هاهم خوب دارن....پس خودتون هم قبول دارین ک همه مشکلات ما از اونا نیس....اینقدری ک ما از خودی خوردیم ازهیچ غریبه ای نخوردیم.....

18. Zahra73

Zahra73 برترین کاربر ماه

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    انکولوژیست
    وب سایت:
    متاسفم از برداشت اشتباه شما از نظر شخصی من...
    و اما دلیل واژه ی منفی گرایی اینه که هرکس این نوع نوشته رو بخونه نیمه ی خالی لیوان رو می بینه و اعتماد به نفس و غرور ملی ش رو از دست میده... و با خودش فکر میکنه که تو کشوری زندگی می کنه که دولتش ملت را دوست نداره و ارزشی برای اونا قائل نیست... این باعث تفرقه افکنی و کم شدن وحدت بین دولت و ملت میشه.. که این خودش ضربه ی محلکی به نظام و از همه مهم تر به امنیت ملی و جریحه دار شدن احساسات ملی میشه...
    بزرگنمایی شما از مشکلات کشور یا کمک به کشور های مثل فلسطین و غیره...ناشی از کم اطلاع بودن شما در این زمینه ست...
    برادر مسلمان هر کمکی که جمهوری اسلامی به کشور هایی که شما از اونا نام می برید می کنه دلیلش در مرتبه ی اول بخاطر خود کشوره...
    اون چراغی که شما از اون حرف می زنید که به خونه رواست و به مسجد حرامه در این موضوع کاملا فرق می کنه..که نه تنها این چراغ برای مسجد حرام نیست که بلکه برای روشن نگه داشتن چراغ خونه ها مون...امری ضروریه....!
    این سطحی نگری هارو ترک کنیم..... این برداشت شما رو هرکسی بی اطلاعی می تونه بکنه...و این نوشته های شما و حرف زدن از مشکلات جامعه چیزیه که همه می دونن...
    یه سوال دارم.....چرا به مسلمونای میانمار کمک نمی کنیم.....؟؟
    من به هیچ وجه خودم رو جدا ندونستم درد من دردِ اینه که نکنه ماهم مثل مردم سوریه به اشتباه بیوفتیم و با بزرگنمایی هایی که رسانه های غربی در مورد مشکلات اجتماعی اونا داشتن و اون بزرگنمایی سبب فروپاشی کشورشون شد ما هم مرتکب شیم...
    بله شما کافر نیستین... و هیچکسم بد کشورشو نمی خواد ولی عده ای بدون این که بخوان ضربه ای با جو سازی هاشون به کشور میزنن که اگه عواقب این جو سازی هارو میدونستن هرگز این کار رو نمی کردن...
    و اما هیچ آغوش گرمی وجود نداره! توقع افغانی ها کمه و با حقوق کم حاضر به کار تو ایران میشن...و اخیرا حق تحصیل به اونا داده شده که این امر وجهه ی بسیار خوبی رو در دنیا به ایران داده ..که این امر با بصیرت رهبر فرزانه مون... محقق شده.. فرق ما با کشور های اروپایی که آوارگان سوری رو از کشورای خودشون اخراج میکنن چیه....
    و اما فلسطین.... بیشتر از 60 ساله که در اشغال رژیم اشغالگر قدس قرار داره... کشوری که خودش جنگ زده ست نمی تونه به کشور های دیگه کمک کنه!
    . اما کشور چاد که هم اکنون هم آه در بساط نداره چطوری میتونست به ما کمک کنه ... که اگه توانایی داشت....کاری برای خودش می کرد!
    کشور سوریه...تنها کشوری بود که مارو در جنگ تنها نزاشت... و کمک هایی رو به ما می کرد....
    و اما کشور لیبی اولین موشک هایی که به کشور ایران وارد شد رو لیبی به ایران داد که در اون برهه اون موشک ها نبود معلوم نبود که صدام چه نسل کشی بزرگی در ایران راه مینداخت..
    میدونم این گفته ی من خودمو جدا از دیگران دونستن نیست...
    بحث شیعه و سنی که من گفتم... دلیلش اینه که بگم... این تکفیری ها با اینکه سنی هارو قبول دارن.. اینطوری با اون ها وحشیانه رفتار می کنن... و شیعیان رو که اونجا هستن بدون این که پرسشی بکنن به قتل می رسونن و شیعیان رو کافر یا همون رافضی می نامند و خونشون رو مباه میدونن.. وگرنه من به شخصه نوکر همه ی اهل سنت کشور خودم و مسلمونا هستم و عاشق آیت الله سیستانی مرجع بزرگ شیعیان در نجف به این دلیل شدم که گفتن هرکس به اهل سنت اهانت کنه به خانواده آیت الله سیستانی اهانت کرده..

ƤƛƬƦƠƝƠ، Hedieh، cheerful smiles و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  19. Goll Pesar

Goll Pesar کاربر فعال

امتیاز دستاورد:
    113
    هه..ببخشید شما جان کری و اشتون ما یه فرد ساده.یه جوری دم از عمق نگری میزنی که انگار با طریف توی مذاکرات بودین.بعدشم ایران فقط سه تا خرید از لیبی بقیشم خودمون ساختیم....سوریه هیچ کمکی به ما نکرد توی جنگ.شما ک انقققققد عمیق مینگری و دم از سیاست مداری میزنی..بگو ببینم کی بود که نیروهای چریکیو به کردستان فرستادو باعث تفرقه شد؟؟؟کی بود ک چریک آموزش داد توی کشورش تا بیان ایرانو مغتشش کنن..سوریه..پس خواهشا الکی مثلا سوری هارو نگیر.....من یکی بحثو تموم میکنم تا اخراج نشم...شماهم به این سیاستای به اصطلاح عمییییقت ادامه بده...

20. Zahra73

Zahra73 برترین کاربر ماه

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    انکولوژیست
    وب سایت:
    اینطور که شما می گین پس ما باید با کل کشور های جهان رابطه نداشته باشیم چون توی جنگ 8 ساله ما نه فقط با عراق بلکه با کل دنیا در جنگ بودیم...
    کشور عراق که عامل کشته شدن جوونای ما در جنگ 8 ساله شد الان دوست و هم پیمان ماست...
    و اما کشور سوریه ... امروز به منزله ی مچ ایران هست... و لبنان به منزله ی بازوی ایرانه...این نقشه ی رژیم صهیونیستیه که برای نابود کردن ایران اول مچ اون (سوریه) بعد بازوی اون (حزب الله لبنان) رو باید نابود کرد ... ما در کشور سوریه به کمک های مستشاری مون ادامه می دیم تا مجبور به مبارزه با اونا در مرز ها و یا حتی داخل کشورمون نشیم...
    وقتی دشمن برای کوچک ترین کارای ما عمیق فکر کرده و برنامه ریزی دراز مدت می کنه ... این نادانی ماست..اگه عمیییق فکر نکنیم...!
    وسلام .ختم کلام.
    یاعلی.

بارگذاری...