1. در صورتی که برای اولین بار از این سایت بازدید میکنید, لازم است تا راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها و ...عضو شده و در سایت ثبت نام کنید.با کلیک بر روی ثبت نام در مدت کوتاهی عضو سایت شده و از مطالب و امکانات سایت بهره مند شوید.
 2. هر گونه بحث سیاسی و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد و به شدت برخورد می شود.
 3. در صورت شکایت از مدیران و ناظران انجمن با کاربر farbod در ارتباط باشید.

سفری به پوکت شهر تایلند(شهر گناه) ولی این بار خانوادگی پوکت

شروع موضوع توسط sanazhdr ‏2/11/15 در انجمن ایران گردی و جهان گردی

 1. sanazhdr

  sanazhdr کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏19/10/15
  ارسال ها:
  5
  تشکر شده:
  3
  امتیاز دستاورد:
  3
  جنسیت:
  زن
  http://www.bikooch.com/thailand/phuket/
  سفری به پوکت شهر تایلند(شهر گناه) ولی این بار خانوادگیپوکت ( Phuket ) یکی از استان های جنوبی 4phuket.jpg است که شامل جزیره پوکت، بزرگترین جزیره ی کشور و 32 جزیره یدیگر در ساحل خود است. پوکت به وسیله پل به استان فنگ نگا در شمال مرتبط است. استان نزدیک بعدی کرابی است که شرق فنگ نگا قرار دارد. استان پوکت مساحتی معادل 576 کیلومتر مربع دارد و دومین استان کوچک تایلند است. جزیره میانه ی راه تجاری بین هند و چین بوده است و به تناوب کشتی های خارجی از پرتقال، فرانسه، هلند و انگلیس به آن راه میافته اند. امروزه منطقه بخش وسیعی از درآمدش را از توریسم کسب می کنند. نام پوکت ( Phuket ) از کلمه ی مالایایی بوکیت ( Bukit ) گرفته شده است که به معنای تپه است.دلیل این نام گذاری آن است که جزیره از دور مشابه یک تپه به نظر می رسد. نظریه ی دیگری راجع به نام گذاری این منطقه مطرح شده است که پوکت
  در قرن هفدهم هلندی ها، انگلیسی ها و پس از سال 1680 فرانسوی بر سر تجارت با پوکت با هم رقابت می کردند که منبعی غنی از قلع بود. چند سال بعد پادشاه سیام برای کم کردن تاثیر انگلیسی ها و هلندی ها در پوکت یک مبلغ فرانسوی را به فرمانداری این جزیره منصوب کرد. پس از انقلاب سیامی ها در 1689 فرانسوی ها از سیام اخراج شدند. در 1785 برمه به پوکت حمله کرد. دریانوردی انگلیسی که از کنار جزیره می گذشت به فرمانداری محلی هشدار داد که برمه ای ها آماده ی حمله به جزیره اند. تان پو یینگ چان که همسر فرماندار تازه درگذشته و خواهرش موک تا آنجا که می توانستند نیروهای محلی را جمع کردند و سامان دادند. پس از محاصره ی یک ماهه شهر برمه ای ها مجبور به عقب نشینی شدند. تان یو یینگ و خواهرش قهرمان محلی شناخته شدند و پادشاه از آنها تقدیر به عمل آورد. در 1933 مونتون پوکت تجزیه شد و پوکت به صورت یک استان جدا درآمد.  جغرافیا

  همانطور که گفته شد پوکت بزرگترین جزیره تایلند است که در دریای آندامان در جنوب تایلند قرار دارد. جزیره کوهستانی است و یک رشته کوه در سمت غرب خود دارد که از شمال به جنوب کشیده شده است. طول این رشته کوه ها در پوکت 440 کیلومتر است. بلندترین ارتفاع جزیره به عنوان Khao Mai Thao Sip Song یا دوازده نی نامیده می شوند که 529 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.


  آب و هوا

  در رده بندی آب و هوایی پوکت در رده ی آب و هوای موسمی استوایی قرار می گیرد. به دلیل نزدیکی به استوا، در طول سال تغییرات دمایی کمی در آن رخ می دهد. شهر حداکثر دمای سالانه ای معادل 32 سانتی گراد و حداقل دمای سالانه ای معادل 25 درجه سانتی گراد دارد. پوکت یک فصل خشک دارد که از دسامبر تا مارس به طول می انجامد و هشت ماه باقی سال فصل بارندگی است. به هر حال مانند هر شهر دیگری با آب و هوای موسمی و استوایی پوکت بارندگی هایی حتی در فصل خشک خود دارد. به طور میانگین پوکت 2200 میلیمتر در سال بارندگی دارد.


  اقتصاد

  معدن های قلع منبع درآمد مهمی در قرن شانزدهم برای جزیره بوده اند تا قرن بیستم که این معادن رو به کاهش گذاشتند. در دوره ی جدید اقتصاد پوکت بر دو ستون استوار است : مزارع درختان کائوچو (که تایلند را به بزرگترین صادرکننده ی کائوچو در جهان است.) و گردشگری. از 1980 سواحل شنی ساحل های غربی جزیره به عنوان مقصد گردشگران مطرح شده اند که محبوبترین سواحل پاتونگ، کارون و کاتا هستند. از زمان تسونامی سال 2004 همه ی بناهای آسیب دیده بازسازی شده اند. در جولای 2005 پوکت از سوی مجله ی فورچون ( Fortune Magazine ) به عنوان یکی از 5 بهترین مقاصد بازنشستگی در جهان انتخاب شد. هزاران مهاجر در پوکت زندگی می کنند که تعداد زیادی از آنها بازنشسته هستند.
   
بارگذاری...