1. در صورتی که برای اولین بار از این سایت بازدید میکنید, لازم است تا راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها و ...عضو شده و در سایت ثبت نام کنید.با کلیک بر روی ثبت نام در مدت کوتاهی عضو سایت شده و از مطالب و امکانات سایت بهره مند شوید.
  2. هر گونه بحث سیاسی و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد و به شدت برخورد می شود.
  3. در صورت شکایت از مدیران و ناظران انجمن با کاربر farbod در ارتباط باشید.

روش های صحیح رول کردن رولت

شروع موضوع توسط ranginkaman ‏27/4/16 در انجمن اشپزی

1. ranginkaman

ranginkaman کاربر تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    3
    1 . ضخامت کیک رولت را کم در نظر بگیرید ، هرچه ضخامت کیک رولت کمتر باشد بهتر رول میشود.

2 . پیش از رول کردن اجازه دهید کیک رولت خوب سرد شود و از داغی آن کاسته شود.

3 . کیک رولت را پس از خارج کردن از قالب روی دستمال نخی قرار دهید ( روی دستمال نخی مقداری آرد یا پودر قند بپاشید و کیک رولت را روی آن قرار دهید ).

4 . کیک را با کمک پارچه رول کنید ( همزمان با رول کردن پارچه نیز مابین رولت قرار میگیرد ) و 2 ساعت درون یخچال استراحت دهید.

5 . پس از استراحت کیک رولت را به آرامی باز کنید ، رولت را روی سطح کار قرار دهید و مواد دلخواه مانند خامه ، باتر کرم و … را روی سطح کیک بریزید و به آرامی رول کنید ، روی رولت را با هر چیزی که میخواهید تزیین کنید و مجدد داخل یخچال قرار دهید ، پس از اینکه خوب سرد شد به صورت رولت برش بزنید و سرو کنید.

6 . اگر کیک رولت بیش از اندازه خشک شده و رول کردن آن سخت بود مقداری اب گرم روی آن اسپری کنید و سپس رول نمایید.

7 . این روش برای انواع شیرینی های رولت ، دسر های رولتی و رولت های غذایی کاربرد دارد.

2. drsami7770

drsami7770 کاربر تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام دوستان من میخواستم یه سوال بپرسم در رابطه با بیماری دیابت
    من دیابت دارم و نمیتونم از این کیک و شیرینی ها بخورم ولی دکتر بم گفته میتونی به جای شکر از پودر های شیرین کننده استفاده کنی
    حتی یه مربا نمیتونم بخورم خیلیییی سخته واقها قدر سلامتیتون رو بدونید
    دکترم گفته هرچی که میخوای بخوری یا باید رژیمی باشه یا بدون شکر و قند
    برای خرید پودر شیرین کننده آشپزی جایی رو میشناسید ؟
    یا برای خرید مربای بدون قند و شکر فروشگاهی هست که داشته باشه ؟

بارگذاری...