1. در صورتی که برای اولین بار از این سایت بازدید میکنید, لازم است تا راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها و ...عضو شده و در سایت ثبت نام کنید.با کلیک بر روی ثبت نام در مدت کوتاهی عضو سایت شده و از مطالب و امکانات سایت بهره مند شوید.
 2. هر گونه بحث سیاسی و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد و به شدت برخورد می شود.
 3. در صورت شکایت از مدیران و ناظران انجمن با کاربر farbod در ارتباط باشید.

آداب و رسوم مردم کانادا

شروع موضوع توسط tourspress ‏11/2/17 در انجمن قاره اروپا

 1. tourspress

  tourspress کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏11/2/17
  ارسال ها:
  3
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  جنسیت:
  مرد
  وب سایت:
  آداب و رسوم مردم کانادا:: طبق آخرین آمارهای گرفته شده جمعیت مردم کانادا 35،675،834 نفر است . دین رسمی مردمان کانادا مسیحیت است، البته قشر زیادی هم به مسلمانان اختصاص یافته است. بیشترین قشر مردم این کشور را انگلیسی زبان ها و فرانسوی زبان ها تشکیل داده اند. نزدیک به 11 میلیون نفر از مردم کانادا مسلمان هستند جالب اینجاست بیشتر مسلمانان ایرانی ها هستند . دین در کشور کانادا کاملا آزاد است.

  [​IMG]

  در این متن شما را با آداب رسوم کشور کانادا بیشتر آشنا می کنیم ، بیشتر آداب رسوم مردم کانادا از فرهنگ مردمان امریکای شمالی گرفته شده است.

  کشور کانادا فرهنگ بسیار بالایی دارند ، فرهنگ مردم کانادا فقط یک قانون نیست بلکه کاملا سنتی در جامعه جا افتاده است. که شما با برخورد با مردم کانادا متوجه می شوید.

  چند نمونه از این آداب و رسوم مردم کانادا را باهم مرور می کنیم.

  نظم در رعایت صف و حق تقدم :
  مردم کانادا معمولا در رعایت حق تقدم و صف ایستادن بسیار متعهد هستند و همه به نظم و صف اهمیت زیادی می دهند. هر نفری که اول بیاید در سر صف قرار می گیرند و بقیه پشت سرش ، اگر کسی این قانون را رعایت نکنه افرادی که در صف هستند با آن برخورد می کنند.

  رعایت زمان و وقت :
  مردمان کانادا از لحاظ سر وقت بودن بسیار حساس هستند و این حساسیت به قرارهای رسمی فقط تعلق ندارد بلکه به قرارهای دوستانه هم تعلق دارد.

  حتی رعایت نکردن زمان و وقت به اخراج شدن از سرکار یا تعلیق از مدرسه ختم می شود.

  در قرارهای تجاری بیشتر از 10 تا 15 دقیقه تاخیر ضرورت ندارد و در قرارهای دوستان حداکثر تا 30 دقیقه مورد قبول است . اگر بیش از اندازه تاخیر داشته باشید بشدت از شما رنجیده می شوند.

  فرهنگ مردم کانادا در اداره ها و شرکت ها:
  اگر در شرکت یا اداره در کانادا به شما نوشیدنی یا غذایی تعارف کردن اگر شما میل به خوردن ندارید فقط کافی بگویید میل ندارید یا بگویید به اندازه کافی صرف شده.

  مردم کانادا اصرار یا تعارف بیش از اندازه برا ی خوردن غذا یا نوشیدنی ندارند (برعکس ما ایرانی ها).

  فرهنگ مردم کانادا در برخورد با غریبه ها:
  یکی دیگر از آداب و رسوم مردم کانادا در برخورد با غریبه ها است . بیش تر مردم کشور کانادا وقتی در مکانی با غریبه ها برخورد می کنند با لبخند ملیح با شما سلام می کنند یا احوال پرسی می کنند.

  در این کشور بیشتر مردم مخصوصا به غریبه ها جواب های معقول و کوتاه می دهند. این رفتار کاملا پسندیده است.

  مرسوم است در هنگام آشنایی شما با یک نفر دست بدهید و احوال پرسی کنید . اما در دیدارهای بعدی برای سلام و خداحافظی مرسوم نیست شما دست بدهید.

  در هنگام صحبت کردن با یک نفر سرتان را پایین نگیرید که این نشان دهنده پوشاندن صورت خود و بی صداقتی در صحبت محسوب می شود.البته زل زدن به صورت مخاطب تان کاری نادرست است.

  مردمان این کشور آدم های آرامی هستند و با صدای بلند صحبت نمی کنند بهتر است شما با برخورد با مردم کانادا با صدای آرام و ملایم صحبت کنید.

  فرهنگ مردم کانادا در مهمانی :
  مهمترین نکته و اولین نکته ای که در برخورد با کانادای ها باید توجه کنید این است که وقتی کانادایی ها مهمان در خانه شما هستند در ورود به خانه کفش های خود را در می آورند بدون اجازه گرفتن از شما .

  اگر می خواهید به خانه ی یک فرد کانادایی بروید و در ورود به خانه از شما خواستن کفش هایتان را در بیاورید ناراحت نشوید.

  مردم کانادا زود شام می خورند و بعد از شام به خانه هایشان برمی گردند. اگر شما دعوت شدید در خانه کانادایی ها احتمالا از شما می خواهند ساعت 5:30 یا 6 آنجا باشید .

  وقتی شما به مهمانی می روید بهتر است دست خود شکلات یا نوشیدنی ببرید و تا ساعت 10 آنجا نمانید چون به زمان و وقت خیلی اهمیت می دهند.

  فرهنگ مردم کانادا در رستوران :
  در رستوران های کانادا سریع بعد از غذا خوردن بشقاب ها جمع می شود و اگر غذا در بشقاب باقی بماند از شما سوال می کند غذای شما تمام شده است؟

  تخفیف گرفتن در کانادا:
  معمولا تخفیف گرفتن در کانادا رایج نیست و هزینه هایی که بر روی کالاها خورده شده قیمت واقعی هستند.

  البته در بعضی موارد در معاملات رقم بالا مثل خرید خودر ، خرید خانه ، خرید مبل و ... تخفیف می گیرند.

  در سایت تورزپرس با تور کانادا شما می توانید با آداب و رسوم ، جاذبه های گردشگری کانادا ، خوشمزه ترین غذاهای کانادا و... آشنا شوید.
   
بارگذاری...