1. در صورتی که برای اولین بار از این سایت بازدید میکنید, لازم است تا راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها و ...عضو شده و در سایت ثبت نام کنید.با کلیک بر روی ثبت نام در مدت کوتاهی عضو سایت شده و از مطالب و امکانات سایت بهره مند شوید.
  2. هر گونه بحث سیاسی و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد و به شدت برخورد می شود.
  3. در صورت شکایت از مدیران و ناظران انجمن با کاربر farbod در ارتباط باشید.

تایپک تخلیه انرژی بچه های پاپ موزیک!

شروع موضوع توسط βℓµ€ ǥɨяℓ ‏24/8/15 در انجمن گفته گوی ازاد

1. سايه های بیداری

سايه های بیداری کاربر تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    93
    اون قدیما ، اتوبوس و قطار و کشتی و هواپیما نبود برای مسافرت .
    مردم از اسب و شتر و قاطر و دیگر چهار پایان مدد می جستند برای سفر .
    گاهی سفر به تنهایی انجام میشد . گاهی نیز به صورت گروهی .
    سفر گروهی را کاروان می نامیدند که ممکن بود در اون کاروان هر نوع آدمی با هر نوع گرایشی مانند ، تاجر ، حکیم ، مجرم فراری ، پیر ، جوان ، زن ، مرد ، بچه وجود داشته باشد . و از آنجایی که گروه به این بزرگی نیاز به یک راهبر را ضروری میدانست ، لذا یک نفر به عنوان « قافله سالار » که البته کار آزموده و راه بلد نیز باشد ، انتخاب میشد و رهبری کاروان به وی سپرده میشد . لازم به ذکر است که یک نفر به تنهایی نمیتوانست چنین امری را عهده دار باشد . پس ضرورت استخدام افرادی به عنوان حامی و نگهبان کاروان نیز پیش می آمد . ولی در هر حال رهبری کاروان به عهدۀ همان قافله سالار بود . او باید مدیریت همۀ کارهای کارون را با نظم و ترتیب خاصی به عهده میگرفت .
    کجا باید منزل کنند - مسئول حراست از اموال مردم را باید تعیین میکرد - مسئول آبرسانی شبانه روزی به کاروان و اهل کاروان - آذوقۀ چهارپایان - مسیر راه از راه های امن و بدون راهزن - مراقبت از کودکان در مقابله با حیوانات وحشی و درنده - و ده ها و صدها مورد دیگر که بتواند یک کاروان را به سلامت از شهری به شهر دیگر هدایت کند . حتی سگهای مراقب نیز با درایت قافله سالار ، می بایست جایگاهشان مشخص میشد . کدام سگ نزدیک کاروان - کدام سگ در پشت قافله و کدام سگ پیشرو و کدام سگ با فاصله و به موازات کاروان . یعنی یک قافله سالار ، نه تنها مدیریت انسانها ، بلکه مدیریت حیوانات را نیز می بایست به نحو احسن انجام میداد . پس ملاحظه می فرمائید که هر کسی نمیتوانست یک قافله سالار باشد . اگر همون فرمول هدایت و مدیریت کاروان در سالهای دور ، در زندگی و مدیریت جامعۀ امروزی به کار بسته میشد ، باور بفرمائید حتی سگها هم جایگاه خودشان را می شناختند و اینگونه نبود که توی یک شهر یا محله ، از ترس سگها ، ابتیاع یک نان سنگک برای صبحانه ، نیازمند یک سیبیل کلفت و گردن کلفت باشد . یک جامعه ، حتما و قطعا لزوم یک سیاهی لشکر از چند صد هزار و یا چندین میلیون انسان را نمی طلبد . یک جامعه میتواند یک خانواده باشد . میتواند یک ایل یا قبیله باشد . میتواند یک مدرسه باشد . میتواند یک اداره باشد . میتواند ... و حتی میتواند در دنیای مجازی ، یک فروم یا سایت باشد . حال اگر در هر کدام از این جوامع ، مدیریت ناکار آمدی در راس باشد ، باید فاتحۀ آن جامعه را خواند . چون قافله سالاری که نداند و یا نتواند در یک اداره ، مدرسه ، قبیله ، و یا حتی در یک فروم مجازی ، چگونه راهبری کند ، مشکلاتی فراهم خواهد شد که یا از دید و نگاه آن قافله سالار به دور خواهد ماند و یا بر عکس ، آن مشکلات درست جلوی چشم قافله سالار خواهد بود ولی به دلیل بی لیاقتی و نا کار آمدی قافله سالار ، هر کسی ساز خود را خواهد زد . و درست در همین آشفته بازار است که سگها ، جایگاهشان تعریف نشده خواهد ماند . مثلا در یک فروم مجازی این سگها ممکن است دقیقا نزدیکترین کسان به قافله سالار باشد . اما چون سگها با اشارۀ دست قافله سالار دم تکان میدهند ، لذا قافله سالار آن فروم ، خود را ملزم به پیگیری پاچه گیری این سگها نمیداند و پاچه خواری سگهای دور و برش را نشانی از مدیریت بی نقص خود میداند و گاهی حتی بدش نمی آید که برای ماندن در راس و مدیریت ، تنی چند از این سگها را دور و بر خودش ، برای روز مبادا ، چاق و چله کند . و حتی گاهی تا آنجا پیش میرود که خودش نیز خوی سگی میگیرد . اینکه این قافله سالار در یک فروم مجازی باشد یا در یک اداره و یا یک قبیله و ایل ، هیچ فرقی در ماهیت سگهای دور و برش و خوی سگی خودش نخواهد داشت . و نهایتا اینکه اینگونه افسار گسیختگی از بالا به پایین و از پایین به بالا رواج یافته و شیرازۀ یک کاروان را از هم خواهد پاشید . من بارها در دنیای مجازی و در رابطه با اینگونه فرومها ، حداقل در یکی دو فروم اخطار داده ام . اما متاسفانه ، مدیران این نوع فرومها ، یا هرگز به حرفهای من گوش نکرده اند و یا خودشان کنار نشسته اند و از سگهای تربیت شده علیه بنده استفاده کرده اند . البته اون سگها هم بدشان نمی آید در این گیر و دار ، استخوانی نصیبشان شود . مثل ارتقاء درجۀ مدیریت ، و یا مدالی کذایی آویزان در پروفایل . و جالب است مدیری را در یکی از فرومها می شناسم که 3500 پست ارسالی در کارنامه اش هست و ادعای پیامبری میکند ، بدون اینکه عقب گردی به کارنامۀ شش ساله اش بکند و یا نگاهی به پستهای ارسالی خود . بدبخت حتی یک پست ازاین 3500 پست ارسالی به قلم و اندیشۀ خودش نیست و همگی از دم کپی پیست است . و ای جان ! که مدیر ارشد نیز هست . خلاصۀ کلام اینکه : دنیای مجازی یک دنیای نامحدود است . یک کاربر امروز اینجاست و فردا در قسمت دیگری از این دنیای مجازی و خوشا به حال اون کاربرانی که با اندک وسع اندیشۀ خویش و با اندک اندوختۀ دانش و دانایی خویش ، نه پاچه خوار و گدای استخوانی بی مقدار شدند و نه گردن به مدیری سگ خو شده خم کرده اند . آزاد و رها از هر گونه قید و بند هستند و در عین حال تابع قوانین و مقرراتی که کاروان مجازی را از گردنه های خطرناک و پر از راهزن عبور داده و در راستای قوانین انسانی به سر منزل مقصود برسانند .

Maryam solo❤️، sava و _.Fateme._ از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. عکاس گمنام

عکاس گمنام Well-Known Member برنده مسابقات پاپ موزیکی

امتیاز دستاورد:
    113
    ببا بیا...من خودم خربزه میزنم...شیرین و عسلی

sava از این پست تشکر کرده است.
  3. عکاس گمنام

امتیاز دستاورد:
    113
    زرشک پلو با مرغ میبینمت:oldman:

sava و _.Fateme._ از این پست تشکر کرده اند.
  4. عکاس گمنام

امتیاز دستاورد:
    113
    تو هنو مدیری!؟:hilarious::hilarious:

5. عکاس گمنام

امتیاز دستاورد:
    113
    به همین سوی چراغ خود فربدم یادش نیست این انجمن وجود داره...بکشید بیرون بچه ها:oldman::hilarious:

sava، Mani_، |Ryhwnh| و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. _.Fateme._

_.Fateme._ مدیر بخش عضو کادر مدیریت

امتیاز دستاورد:
    113
    من فقط نون و ماست میدم.... این هزار بار:yawn:

هنو مدیری چیه؟ منو هنوز کودتا نکردم جا فربد رو بگیرم...:cigar:
    لامصب اصن آن نمیشه ک من علیه اش کودتا کنم...:oldman::hilarious:

@admin

حاجی بیا اعلام بازنشستگی کن من جانشینت بشم:whistling:

sava، |Ryhwnh| و سايه های بیداری از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. _.Fateme._

امتیاز دستاورد:
    113
    نمیخوام... : )))):hilarious:

sava و سايه های بیداری از این پست تشکر کرده اند.
  8. تخنای تخنا

تخنای تخنا کاربر متخصص

امتیاز دستاورد:
    113
    بعد خربزه عسل بخور. میچسبه:rolleyes::D

9. Mch:)

Mch:) کاربر تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    93
    شغل:
    MS SSU
    غم انگیز ترین اتفای این روزام اینه که باید درسی روچهارشنبه پاس کنم که از اول ترم غصه اشو داشتم و از سختش به عالم و آدم شکایت میکردم و همه میگفتن این تازه شروع درسای سخته و استاد"میم"همیشه میگفت پایه ی پزشکیه وحالا خبر شهادت استاد این درس" استاد"میم" " از دیشب شوک بزرگیو برام رقم زده...صف مقدم مقابله با کرونا بود؛ رعایت نکردن یسریا یه جون38ساله نخبه و پر از امید به زندگی پر از سواد و حس خوب سر کلاسش نشستن کسی که فقط استاد نبود به دانشجوهاش بلواقع درس زندگی میداد... حالا دیگه نیست...
    همیشه سر هر جلسه یه کتابو برا خوندن معرفی میکرد و میگفت "یه پرشک باید با سواد باشه نه فقط از نظر طبابت باید از نظر نحوی کلام و به کار بردن کلمات برای طرف مقابلش حالا همراه مریض باشه یا همسفر زندگیش باید پر از سواد باشه پر از علم شما باید از هر نظر باسواد باشید خودتونو رو داخل حلقه ی پزشک بودن گرفتار نکنید یه پرشک بافهم و شعور باشید بافهم و شعور بودن فقط با کتاب خوندن بدست میاد!"
    و حالا این فرد پر از سواد و امید و معلم زندگی فردا قراره زیر خروارها خاک آروم بگیره ...
    ویسای کلاسشوطبقه ی بندیشون کرده بودم ؛ یسریا درس زندگی بود یسریا علم طبابت
    بغضی که حین خوندن درسش از صبح تو گلومه وگوش کردن ویسای درس زندگیش و اشکی که جاری شدنش دست من نیست از صبح پدر روح و روانمو درآورده
    تحمل اینجورغم ها خیلی سخته از دست دادن یسریا راحته حتی اگه از خونت باشن ولی یسریا حتی اگه آشنایتت باهاش به یک سال نرسه و صدپشت غریبه باشه برات خیلی گرون تموم میشه
    از دست دادن استاد"میم"خیلی گرون برام تموم شد نه فقط من، مطمئنم برای کل دانشجوهایی که این سالهای تدریسش رو حتی واسه یه ترم تجربه کرده باشن گرون تموم شده ...
    کاش رعایت کنیم بخاطر خودمونبه خاطر تموم این بغضا نه کس وچیزدیگه ای....
    #لعنت_به_کرونا...
    #لطفا_ماسک_بزنیم...

sava، Aftbgard∞n، _.Fateme._ و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  10. nafas.5624

nafas.5624 کاربر خودمونی

امتیاز دستاورد:
    113
    کشتیِ بی سرنشین یه روز یه جا می پوسه
    غرق میشه دست دریا رو خودش میبوسه

sava، Aftbgard∞n و _.Fateme._ از این ارسال تشکر کرده اند.
  11. |Ryhwnh|

|Ryhwnh| کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    باز میشه این در
    صبح میشه این شب
    صبر داشته باش ...
    پ.ن: بلاخره یه روزی میرسه که از این حالت گرگ و میش زندگی خارج بشی ‌... ღシ

Goll Pesar، sava، Aftbgard∞n و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  12. 69btt

69btt کاربر تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    3
    مرسی بچه ها

13. 69btt

69btt کاربر تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    3
    آفرین

14. Mani_

Mani_ کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    می اومدیم این تاپیک و کلی به مخاطب ناشناس می گفتیم و می گفتیم
    راستی بچه ها کجایید
    خوب بود کنار شما

15. Mani_

Mani_ کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    کی این پیامو دادی گمنام؟؟؟

16. تخنای تخنا

تخنای تخنا کاربر متخصص

امتیاز دستاورد:
    113
    امشب؛ به یاد تمام شب و روزهایی که اینجا گذشت...
    با حال خوب⁦♥️⁩
    ۱۳۹۹/۸/۱۷
    ۱:۴۴

lonely7، ، Mani_ و 5 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  17. عکاس گمنام

امتیاز دستاورد:
    113
    از فونت من اسکی برو حالا

و _.Fateme._ از این پست تشکر کرده اند.
  18. _.Fateme._

امتیاز دستاورد:
    113
    خیلی دوس دارم بدونم اولین بار هانا چ طور ب ذهنش رسید چنین تاپیکی با این اسم بزنه،
    هرچی ک هست، دمش گرم....❤

حتما این روزام میگذرن،
    بازم ب رفتنا عادت میکنم، ب جای خالیا...
    بازم زمان همشو قورت میده، همشو تو خودش حل میکنه،
    شاید جای خالیش بمونه، ی خلا، ی سیاهی عمیق... اما مگ مهمه..؟! : )
    .
    + میگفت اینقدر نریز تو خودت، یکم حرف بزن، اگ بخوای من هستما، میگفت به عنوانی ک تو زندگیت دارم نگا نکن، به خودم نگا کن، قول میدم سنگ صبور خوبی واست باشم.
    بهش گفتم قبولت دارم...❤
    اما، زبونم نچرخید ادامه اش بگم " اما اعتماد دوباره به آدما داشتن رو دیگ نمیتونم، دیگ چشمم ترسیده.... : )! "
    .
    به زندگیم که نگا میکنم، و به آدمایی ک سعی دارن این روزا هرجور شده وارد زندگیم بشن، میخوام بلند بلند قهقهه بزنم فقط، عاخه دیوونه، به امید کی میخوای بیای؟ من؟ : ) ... میخوای خودتو بدبخت کنی؟ بکش بیرون بابا... این گوری ک واسش گریه میکنی مرده توش نیس..: )
    .
    + دلم واسه خودم تنگ شده.......
    .
    .

Goll Pesar، عکاس گمنام، Aftbgard∞n و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  19. REZA-MU

REZA-MU کاربر تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    113
    یادش بخیر

Ansel از این پست تشکر کرده است.
  20. Ansel

Ansel کاربر تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    1
    loooooooool._.

بارگذاری...