1. در صورتی که برای اولین بار از این سایت بازدید میکنید, لازم است تا راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها و ...عضو شده و در سایت ثبت نام کنید.با کلیک بر روی ثبت نام در مدت کوتاهی عضو سایت شده و از مطالب و امکانات سایت بهره مند شوید.
  2. هر گونه بحث سیاسی و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد و به شدت برخورد می شود.
  3. در صورت شکایت از مدیران و ناظران انجمن با کاربر farbod در ارتباط باشید.

خود زنی و تیغ زنی دختران نوجوون

شروع موضوع توسط кїѦ16 ‏13/3/17 در انجمن سلامت و بهداشت

1. кїѦ16

кїѦ16 کاربر خودمونی

امتیاز دستاورد:
    113
    بیشتر بچه های انجمن نوجونن و دخترای نوجوون هم فعال .... حالا نظرتون در مورد گزارش خود زنی و تیغ زنی ؟ چقدر خودتون دیدید بین نزدیکان یا دوستاتون ؟

حسن ظهوری، حسن حسینی - طی چندسال گذشته، خودزنی و تیغ‌انداختن روی دست، ران پا و حتی سر، به یک روال معمول میان دختران حدود ۱۴ تا ۱۶ سال تبدیل شده‌است. تقریبا چنین رفتاری در بیشتر مدارس کشور دیده می‌شود.
    روان‌شناسان بر این باورند که چنین پدیده‌ای بازتاب خشونتی‌است که از جامعه تا خانواده و حتی ساختار نظام آموزشی کشور را هم دربر گرفته‌است. در واقع، خودزنی، آن‌هم در میان دختران، پاسخی خشن به خشونت پیرامون‌شان است. آن‌ها بدن‌شان را هدف قرار می‌دهند چون نمی‌توانند فهمیده شوند.
    این گزارش را تا انتها ببینید و در اشتراک گذاری آن همیاری کنید

لینک خبر : http://www.asriran.com/fa/news/5152...ن-آموزش-و-پرورش-کی‌-از-خواب-بیدار-می‌شود-فیلم

delarammehri، Goll Banoo، بانوي آرامش و 7 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. Sarabala.f

Sarabala.f کاربر تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    بیکار(+_+)
    نظرمون درباره تیغ زنی وخودزنی؟!وبگیم چه قدردیدیم؟

ƤƛƬƦƠƝƠ، Legolas، ďøķĥŧªřė pąéîìž و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. кїѦ16

кїѦ16 کاربر خودمونی

امتیاز دستاورد:
    113
    اره دیگه سارا و اگه اینترنتت سرعتش خوبه ... لینک ویدئو رو هم ببین چقدر باش موافقی

Legolas، B4ᴅ G!ʁг، ďøķĥŧªřė pąéîìž و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. Sarabala.f

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    بیکار(+_+)
    آهان ....خب شروع کنیم:bored:
    .
    خب اول ازپسراشروع کنم....پسرابه نظرم اصلااون طوری نیستن تیغ بزنن و....موردکم پیش میاد خیلی کم.....پسرای اطرافمم تعدادشون ازده تاکمترن که این کارو کرده باشن.....
    وامادخترا!به طرز فجیعی این کارومیکنن وهفتاددرصدشون به خاطره یه پسره:meh:من خودم دوستام بیشتریاشون اینکاروکرده بودن....تواکیپ ماازبین این همه دخترفقط یه نفرنزده بود.....دلایلشم مختلفه....بعضیامیزنن چون فکرمیکنن شاخ میشن بعضیابه خاطرپسربعضیابرای تجربه اش و....
    من خودم دست راستموبه گندکشیدم وزدم....البته اصلا به خاطرپسرو....نبود....بایدبگم منی که تجربه این کارو داشتم مثه یه موجودی پشیمون شدم.....خب ازسختیاش بخوام بگم.....زیاده خیلی زیاد.....مجبوری لباس آستین بلندبپوشی....سوزش بعدش....ممکنه نخوای یه نفرببینه و ناخواسته طرف میبینه(من خودم پسرخالم دستامودیدفهمیدومن اصلانمیخواستم اون ببینه وابروم رفت هرچندبه روم نیاورد و....)مهم ترازاون جاش میمونه به طرزخیلی گندی:meh:مزخرف بودا:happy:
    وبدترازاون یه حسی میادسراغت که دوست داری تکرارش کنی و......
    خودزنی.....دراین موردم دختراخیلی حضوروفعالیتشون گسترده تره:cool:دلایل مختلفی داره به نظرم.....واینکه درخودزنی سرشته خاصی ندارم:cool:فقط یه چیزی....
    اون کسی که این پستوداری میخونی و....شایدیه نفرم باشه که حتی توفکرانجام تیغ زدن و...ایناباشه...اگه من خودموگفتم برای اینه بفهمی ازیه کسی که تجربه این کارو داشته داره بهت میگه:happy:بااین کارانه شاخ میشی نه .....فکرم نکن که دوروزسه روزبعد...دوماه سه ماه بعد دستت خوب میشه....سطحی هم بزنی میمونه چه برسه عمیق!واینکه برای یه دختر خیلی بده خیلی....یه لحظه دستای یه دخترفرض کن که کبوده وخط خطی....دیگه هرلباسی نمیتونی بپوشی....و.....انقدربایدضبربکنی تادستات مثل اولش بشن.....فقط اینکارونکنین!:)لطفا....

زهرا 82، Goll Banoo، بانوي آرامش و 7 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. ッ

مدیر کل انجمن عضو کادر مدیریت برنده مسابقات پاپ موزیکی

امتیاز دستاورد:
    113
    آخ این کار...
    چن وخ پیشا پیج ی آقا پسر۱۷ساله ای رو دیدم..
    بادستش ک تازه تیغ زده بود سلفی گذاشته بود!
    میز زیردستش همه خونی بود!

بعد کامنتاشوخوندم،ی دختره پرسیده بود چطواینکارو کردی!___من لبامو تیغ زدم..!دستم اونقدمث تو خون نیومد!

پسره داش بهش راه حل میداد ک چجور تیغو بزنه خون زیاد بریزه!!!!:cautious:
    چن وخ بعدپیج دختره رو نگا کردم دیدم همونکارو کرد!
    خیلی ناراحت بودم براش..:unsure:
    سنی نداش! 14سالش بود!
    میگف آروم میشم بااینکار!

Goll Banoo، بانوي آرامش، Sarabala.f و 6 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. кїѦ16

кїѦ16 کاربر خودمونی

امتیاز دستاورد:
    113
    ممنون از جسارتت و اینکه رک و راست حرف می زنی .... برو بچ دیگه هم اگه دلشون خواس نظر بدن ..... متاسفانه تو کشور ما کلا همه چی رو می خوان پنهان کنن ... تا دیگه نشه پنهانش کرد .... و اونموقع هم فایده نداره

Goll Banoo، بانوي آرامش، Sarabala.f و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  7. кїѦ16

кїѦ16 کاربر خودمونی

امتیاز دستاورد:
    113
    راستی سارا و نادیا کلیپ رو دیدید بنظرتون چقدرش درسته ؟ یا بازم سانسور حقیقت های جامعه اس

Goll Banoo، Legolas، Lonely lovely و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  8. ッ

امتیاز دستاورد:
    113
    دل نداشتم تاآخرش ببینم راستش!:sorry:

ولی این قضیه بنظرم همش بخاطر خونواده نیس..
    یجوراعی فضای مجازی عم نقش دارع!
    کامنتاش ک همش میگن خونواده..خونواده..!

Goll Banoo، Sarabala.f، Legolas و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  9. кїѦ16

кїѦ16 کاربر خودمونی

امتیاز دستاورد:
    113
    اخی .... نه خیلی چیزا رو مطرح می کنه ..... ولی دلش نداری بی خیال والله نمی خوام اذیتت کنم ک

10. ッ

امتیاز دستاورد:
    113
    نه ترجیح میدم نبینم!✌:D
    دردناکه!
    حس میکنم دستم دردگرفته:D:happy:

Goll Banoo، Sarabala.f، Legolas و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  11. кїѦ16

кїѦ16 کاربر خودمونی

امتیاز دستاورد:
    113
    تاز اینکه چیزی نیس این بحث ها سارا رو می خواد ک جرائت داره

12. ッ

امتیاز دستاورد:
    113
    دقیقا:D
    هر کی یجوره دیگه:D;)

13. кїѦ16

кїѦ16 کاربر خودمونی

امتیاز دستاورد:
    113
    فک کنم از روانشناسی فقط مثبت اندیشی و تلقین مثبت دوست داری

14. ッ

امتیاز دستاورد:
    113
    دقیقا..✌
    چه خوب فهمیدی!:rolleyes:

هرچیزی که منفی باشه معمولا دوری میکنم ازش!حتی آدمایی که بعنوان دوستم انتخاب میکنم معمولا ریلکس ترین آدمان:Dبدون انرژی منفی..:happy:

Goll Banoo، Sarabala.f، بانوي آرامش و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  15. B4ᴅ G!ʁг

B4ᴅ G!ʁг کاربر حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    ŜŦǙĐĘЙŦ
    واقعا نمیدونم چی بگم....

Goll Banoo، Legolas و кїѦ16 از این ارسال تشکر کرده اند.
  16. Lonely lovely

Lonely lovely کاربر خودمونی

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    دانش آموز
    نظر بدیم که چی بشه ؟؟؟ .... یعنی اگه ما نظر بدیم دیگه هیچ کس خودزنی نمیکنه ....

Goll Banoo، кїѦ16 و Legolas از این ارسال تشکر کرده اند.
  17. Legolas

Legolas کاربر خودمونی

امتیاز دستاورد:
    93
    بابا اگه بشینین سر درس و مشقتون همه چی حله.... :shifty:

Goll Banoo، кїѦ16 و از این ارسال تشکر کرده اند.
  18. Sarabala.f

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    بیکار(+_+)
    اگه همه ادماهمشون یه ذره فقط یه ذره صداقتوترجیح میدادن زندگی خیلی خوب میشدخیلی....حرف راست بااینکه تلخ باشه بهترازاین که حرف پروفت شیرین باشه......
    خواهش میکنم....
    من خب میدونی خودمم پنهان کردم این قضیه رو....آخه این کارپدرومادرووحشتناک ناراحت میکنه.....فقط دخترعمه ام دیدوپسرخالم یهویی
    شرمنده من نتونستم ببینم سرعتش افتضاح بود....مامانمم کنارم نشسته بود دوست نداشتم ببینه اعصابش خوردشه....

Goll Banoo، кїѦ16 و بانوي آرامش از این ارسال تشکر کرده اند.
  19. ƤƛƬƦƠƝƠ

ƤƛƬƦƠƝƠ مدیر بخش عضو کادر مدیریت

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    محافظت کننده از اسکار D:
    تا وقتی جو جامعه اینجوری باشه این مشکل هست...تا وقتی ناراحتی مد باشه...ناله زدن کلاس باشه...تیغ زدن هم میشه شاخ بازی...
    چرا راه دور بریم...حساب همین انجمنو بکنید...یکم با انصاف باشید میبینید از هر ده نفر تو اینجا نه نفرشون فازشون دپه...اون یه نفرم چون بقیه رو میبینه فازش داغون میشه...
    میگیم مشکلات زیاده قبول...من منکر نیستم..اما مگه قبلا مشکل نبود؟ ینی نسل های قبل یا مثلا آدمای ده سال قبل مشکل نداشتن؟ چرا پس فقط تو نسل ما این اتفاق داره میفته؟
    مشکل اینه که ما صبر نداریم...اراده نداریم...امید نداریم...ممکنه خیلی دم از دین داری و خدادوستی بزنیم اما اصلا به خدا ایمان و اعتقاد و اعتماد نداریم...به محض این که کوچیکترین چیزی پیش میاد حالمون خراب میشه...بخدا اصلا بعضی چیزا هست که بخاطرش ناراحت میشیم ولی اگه فقط سی ثانیه بشینیم فکر کنیم میفهمیم که اصلا ارزش ناراحت شدنو نداره...اما ما همون سی ثانیه هم فکر نمیکنیم...تا یه چیز میشه فکر میکنیم بدبخت ترین آدم تاریخیم...من اصلا نمیخوام بگم آدم مذهبی هستم...اما واقعا خدا هوامو داشته...هوای هممونو داره...همیشه هم کمک همه هست...اما ما بهش اعتماد نداریم...
    اگه یکم امید و صبر و ایمان چاشنی زندگی کنیم هیچ کدون از این اتفاقا نمی افته...زندگی واسمون کوفت نمیشه...از تمام زندگیمون لذت میبریم

Goll Banoo، кїѦ16، ^^♥ و 5 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  20. Sarabala.f

امتیاز دستاورد:
    113
    شغل:
    بیکار(+_+)
    اینجاتواین کشورطرزفکرودیدخیلیانسبت به این موضوع ردداده اس....اصلا منطقی نیست....همه بلدن بیان بگن متاسفم برات....توپس فرداپدریامادراین جامعه میشی...خجالت نمی کشی و.......و....و......و.......
    فقط منتظر این که طرف پاشوکج بذاره که بشینن اونوموضوع انشابکنن وحرف بزنن....غیبت وتهمت.....درصورتی که ادمای این مدلی صدتاغلط بدترمیکنن....دیدم که میگم.....به جای این که براش حرف درست کنی بشین منطقی باهاش حرف بزن قانعش کن....من خودم دخترعمه ام ومحمد(اسپارک)نشستن باهام حرف زدن اونم کاملامنطقی چرادیگه سمتش نرفتم؟!چراتکرارنکردم؟!
    یکی ازدوستام سیگاریه....یه مدت حالابنابه دلایلی نمیتونستم بکشه خماربودوسیگارشوتوخونه گم کرده بود.....حالا تومدرسه بچه هاهمشون مگه این طورپشت سرش حرف درمیاوردن!!!!!!جالب این بودمیشستن حدس میزدن چه مشکلی داره تو زندگیش سیگاریه.....این دیگه غیرقابل هضم بود....باچشمای خودم دیدم حالتش ازقبل بدترشده...نشستم منطقی باهاش حرف زدم ....دقت کنید حرف نه نصیحت وپندو.....مثه بعضی آخوندانرفتم بابامنبر.......چراادم شددیگه نرفت سراغ سیگارو.....؟!الانم تنهادختریه که تومدرسه باهاش میپرم....الان ازدوماه بیشترسمتش نرفته.....خب اینم مثه همون تیغ زدن.....به جای اینکه بشینن ازضررهاش بگن میشینن فقط سرکوفت وسرزنش و......چرانمیخوای بفهمن زندگی هرکس به خودش مربوطع؟!کامنتاروخوندم فقط گفتم چه قدربعضی ازادمای این جامعه میتونن زیرخط فقر باشن که بیان این حرفاروبگن و......اصلا هم همه این کارهاتقصیر خانواده نیست.....مگه هرکی زده توخانواده مشکل داشته؟!
    توکشورامریکاازاون بچگی هرنفریه روانشناس داره ....واینکه مردمش هم خاله زنک نیستن که توحرف درآوردن استادباشن...چرااونجامشکل کمترع؟!اوناروانشناسی دارن که باحرف منطقی راه درست وغلطوبهش میگن.....نه ما
    مافقط وفقط میشینیم میگیم این کشوری دارای فرهنگ خیلی خوب وازکهن ترین فرهنگ ها و.......اینااقاخانم برای قبل بوده قبل....الانوببین.....فکرکن ببین چرابهت میگن جهان سوم؟؟!
    بشین فکرکن به یه راهکار....نه اینکه بری بالامنبرو.....مشکل همینه همین....بعضیاخودشونوخیلی عاقل میدونن و......فکرکن شایدیه نفرازهمون دخترای توفیلم کامنتایی که زیراون فیلم نوشتی روبخونه....

Goll Banoo، кїѦ16، و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
بارگذاری...